Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość tego dnia była podniosła z wielu powodów: pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz, nauczyciele i uczniowie przywitali nowych uczniów, którzy z nadzieją i chęcią wstąpili w mury nieszablonowej szkoły, szkoły pełnej artystycznych dusz i chłonnych umysłów.

Nie zabrakło wzruszeń i rozpierającej wychowawców oraz Rodziców dumy, gdy wręczano stypendia Starosty Powiatu Elbląskiego zasłużonym uczennicom: Marii Rutkowskiej, Zofii Rutkowskiej, Weronice Wietek, Kalinie Reuschel, Magdalenie Piróg, Emilii Kapłon, Martynie Chodorowsiej, Aleksandrze Malewicz, Mai Zasadzie, Marii Wiśniewskiej. Wyróżnienie to odebrano z rąk Przewodniczącej Rady Powiatu Elbląskiego Pani Genowefy Kwoczek Wszyscy zgromadzeni z uwagą i wzruszeniem wysłuchali słów uczniów, którzy  przygotowali i przedstawili część artystyczną. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było szczególne, ponieważ to już 16 rok, gdy uczniowie mogli rozpocząć naukę w Liceum Sztuk Plastycznych. Pani Dyrektor uświetniła ten wyjątkowy dzień wspaniałą prezentacją, która obrazowała zmiany, jakie dokonały się w naszej szkole na przestrzeni tych  lat. Zaczęliśmy ten rok wiedząc, że szkoła to nie tylko mury, wspaniałe pracownie, dobre wyposażenie, ale również, a nawet przede wszystkim to ludzie, którzy tę szkołę kreowali i kreują, którzy w jej działanie wkładają serce, którzy tworzą wspaniała społeczność szkolną.