Katyń

W dniu 15 kwietnia, Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym upamiętnił rocznicę zbrodni katyńskiej przypadającą na 13 kwietnia Cała społeczność szkolna może zobaczyć wystawę połączoną z gazetką aby uczcić pamięć ofiar sowieckiego mordu na polskich jeńcach wojennych z 1940 roku.

Podczas obchodów tego wydarzenia uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Jedną z nich było wykonanie wystawy prac, na której zaprezentowane zostały rzeźby czaszek wykonane przez uczniów na zajęciach rzeźby. To niezwykle poruszające dzieło sztuki, które świadczy o głębokim szacunku i pamięci uczniów dla poległych w Katyniu.
Nie zabrakło również spotkania z poezją. Na lekcji języka polskiego uczniowie zapoznali się z utworami poświęconymi zbrodni katyńskiej oraz przeżyli chwile refleksji nad losem polskich jeńców wojennych. To ważne doświadczenie, które pozwala młodym ludziom zrozumieć tragiczne wydarzenia z przeszłości i pielęgnować pamięć o bohaterach narodowych.
Obchody związane z zbrodnią katyńską w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym były doskonałą okazją do edukacji historycznej i kształtowania patriotycznych postaw wśród uczniów. To ważne, by pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej była przekazywana z pokolenia na pokolenie, aby nigdy nie zapomnieć o bohaterach, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny.