Pracowity i zwycięski listopad

Listopad był bardzo pracowitym miesiącem, jeśli chodzi o język niemiecki, ale nasz trud się opłacił. Rozpoczęliśmy niewinnie, akcją szkolną związaną z obchodami Dnia Świętego Marcina- kiermaszem pysznych rogalików. Zebraną kwotę Samorząd Uczniowski  przeznaczył na nowy czajnik elektryczny.

22 listopada uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym reprezentowali szkołę w I Wojewódzkim Niemieckojęzycznym Konkursie Recytatorskim. Pojechaliśmy ze znakomitą poezją, którą uczennice brawurowo interpretowały i wróciłyśmy do szkoły z całym podium.

I miejsce zajęła Agnieszka Skwara z klasy 1 LSP, II miejsce zajęła Maja Bartnicka z klasy 1 LP oraz III miejsce zajęła Daria Garsta z II klasy liceum.

W środę 27 listopada uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zostali zaproszeni na uroczystą galę organizowaną w związku z rozstrzygnięciem Wojewódzkiego Konkursu na Kalendarz Adwentowy. Tu również odnieśliśmy sukcesy. Miejsce pierwsze zdobyła Aniela Pietrzykowska z klasy 1 LP. Prace Emilii Krajewskiej, Mai Bartnickiej oraz Emilii Bożyczko zostały wyróżnione.

E.Owczarek