Nagroda w XV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych

23 września 2021 r. Jurorzy XV Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych wybrali 27 najlepszych prac spośród 576 nadesłanych z 35 szkół plastycznych.

Jury w składzie:

  1. prof. dr hab. Adam Brincken ASP Kraków
  2. prof. dr hab. Ireneusz Domagała UAP Poznań
  3. prof. dr hab. Witold Kaliński ASP Łódź
  4. prof. dr hab. Jacek Kornacki ASP Gdańsk

przyznało po 3 nagrody i po 10 wyróżnień zarówno w dziedzinie rysunku jak i malarstwa.

W tej edycji przyznana została również Nagroda Specjalna im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego, wieloletniego Jurora Biennale, wykładowcy ASP w Gdańsku. Nagrodę Specjalną otrzymała uczennica naszej szkoły Justyna Kanownik z klasy III, za pracę malarską „Odległe spotkania” wykonaną w ubiegłym roku pod kierunkiem nauczycielki rysunku i malarstwa, pani Karoliny Kardas.

 „Jurorzy Konkursu, podsumowując jakość nadesłanych prac, zwrócili szczególną uwagę na ich bardzo wysoki poziom. Wiele z nich powstawało w domowym zaciszu, w czasie izolacji młodzieży od tradycyjnych zajęć szkolnych odbywających się w pracowniach.  Jury Konkursu podkreśla rolę opiekunów artystycznych, w trudnym roku nauczania zdalnego, doceniając zaangażowanie i indywidulane wypracowane sposoby twórczego towarzyszenia uczniom zamkniętym po drugiej stronie ekranu”.  Gratulujemy Justynie i pani Karolinie Kardas a także uczennicom, których prace zakwalifikowano do wystawy tego prestiżowego konkursu.

http://www.plastyk.webd.pl/index.php/aktual/rok-szkolny-2021-2022/item/1723-rozstrzygniecie-xv-biennale-rysynku-i-malarstwa-klas-mlodszych

Fot. z obrad jury: K. Gwardiak – Kocur, ZSP w Koszalinie