Uroczystość Rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów i nauczycieli Liceum Sztuk Plastycznych odbyła się w piątek, 1 września,  wbrew utartym schematom, nie w murach szkoły, lecz na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. To była miła odmiana po trudnym okresie pandemii, kiedy można było bez obaw zgromadzić się i wspólnie świętować nowy rok szkolny. Naszą intencją było również podkreślenie, jak ważna jest współpraca między instytucjami kultury i sztuki oraz historii. Wszak historia i sztuka wzajemnie się przenikają i wpływają na siebie.

Uroczystość uświetniły przemowy Dyrektora Liceum Sztuk Plastycznych Krystyny Brinkiewicz, która w szczególności powitała uczniów wstępujących po raz pierwszy w naszą społeczność szkolną, a także przemowy Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu Pana Lecha Trawickiego, który podkreślał rolę wzajemnych relacji między sztuką a historią.

Wydarzenie uświetniła także przemowa Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu Renaty Perlińskiej, która wręczyła naszym uczniom stypendia Starosty Elbląskiego. To szczególne wyróżnienie dla tych, którzy zostali laureatami konkursów przedmiotowych i artystycznych oraz osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce.

Serdeczne gratulacje dla:

Emilii Kapłon, Kaliny Reuschel oraz Magdaleny Piróg – klasa 2 LSP

Weroniki Wietek, Marty Szostak, Aleksandry Malewicz – klasa 3 LSP

Karoliny Kryjom, Julii Jędrzejewskiej – klasa 4 LSP

Justyny Kanownik, Mai Bartnickiej, Mai Czebotar, Natalii Peruckiej – 4 LP

To jednak nie był koniec podniosłych chwil. Na naszych uczniów czekała niespodzianka- mieli oni możliwość zwiedzić wystawy prezentowane w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu oraz spotkać się i wysłuchać Pana Marka Jagodzińskiego – odkrywcy osady Truso w Janowie koło Elbląga.

Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim nowe pomysły, kreatywność w poszukiwaniu rozwiązań oraz wytrwałość w ich realizacji. Życzymy Wszystkim powodzenia!