Exploring Modern and Contemporary Art in Paris -Erasmus+

Kiedy uczniowie korzystają z uroków wakacji, kadra pedagogiczna Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym uczestniczy w różnych formach doskonalenia zawodowego. Jednym z nich było organizowane w ramach Programu Erasmus+ szkolenie, które odbyło się we Francji pod nazwą Exploring Modern and Contemporary Art in Paris.

Od 15 do 22 lipca 2023 roku nauczycielki Liceum brały udział w zajęciach prowadzonych przez Teacher Academy w formie warsztatów stacjonarnych w grupie nauczycieli z Czech, Estonii, Austrii, Włoch, Słowacji i Węgier oraz w zajęciach w formie aktywnego zwiedzania obiektów muzealnych zawierających w swych zbiorach dzieła mistrzów modernizmu, takich jak – Pablo Picasso, Andy Warchol, Marc Chagall, Cloude Monet. W Muzeum Sztuki Współczesnej Pompidou czy Muzeum Orsay można podziwiać także ekspozycje dzieł artystów – impresjonistów znanych na całym świecie takich jak Vincent van Gogh, August Renoir, Edgra Degas czy Paul Cezanne.

Udział w takiej formie doskonalenia zawodowego kadry pedagogicznej Liceum Sztuk Plastycznych, kiedy nauczyciel ma bezpośredni kontakt ze sztuką prawdziwych mistrzów wpływa na rozszerzenie perspektywy artystycznej i daje możliwości, narzędzia do prowadzenia nowatorskich, efektywnych, twórczych zajęć z młodzieżą.

Marzena Żachowska