Plener artystyczny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 już niebawem.
Tymczasem chcemy zachęcić i zaprosić uczniów naszej szkoły klas 2-5 do udziału w artystycznym, graficznym plenerze organizowanym we Fromborku.

Miejsce pleneru zostało wybranie nieprzypadkowo. To swego rodzaju hołd złożony postaci o nowatorskiej myśli, pracowitej, rzetelnej i oddanej swojej pasji, która swoim dorobkiem zreorganizowała dotychczasowo panujący pogląd na funkcjonowanie świata. Mowa oczywiście o Mikołaju Koperniku.

Jako społeczność Liceum Sztuk Plastycznych wiemy, że medium, które w podobny sposób może oddziaływać na społeczeństwo jest sztuka, dlatego proponujemy tydzień śladami Mikołaja Kopernika. Oprócz zwiedzania przybytków Wzgórza Katedralnego i miasta Frombork na uczestników pleneru czeka praca do wykonania- graficzne inspiracje miejscem, osobą lub historią.

Regulamin, harmonogram, kontrakt zostały zamieszczone na platformie MC Teams w zespole Biblioteka.

Po bliższe szczegóły odsyłamy do Pań Katarzyny Swoińskiej i Ewy Owczarek.
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.