„WspólNoty”

Liceum Sztuk Plastycznych w środę 27.09.2023 gościło w swoich murach wyjątkowego gościa, działaczkę na rzecz sztuki oraz poprzez sztukę Panią dr Małgorzatę Minchberg w ramach przystąpienia szkoły do projektu „WspólNoty”.

Projekt WspólNoty to krótkoterminowe działanie, zachęcające do odkrywania na nowo otaczającej nas kultury – osób, grup, obiektów i historii, które budują wyjątkowość naszej lokalnej społeczności.

Naszym mentorem i wsparciem podczas realizacji rocznego projektu będzie właśnie pani Małgorzata Minchberg-  artystka wizualna, doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, specjalistka edukacji kulturalnej i artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzisiejsze spotkanie było niezwykle inspirujące i zachęcające do działania. Pani Małgorzata Minchberg nie bez powodu zdecydowała się odwiedzić naszą szkołę- liceum sztuk plastycznych, szkoła artystyczna, była dla niej sentymentalną podróżą i powrotem do własnych szkolnych doświadczeń, właśnie w szkole artystycznej. Podczas spotkania pani Małgorzata podkreśliła jak wyjątkowe są szkoły artystyczne oraz była pod wrażeniem możliwości szkoły.

Przed nami realizacja projektu na rzecz lokalnego środowiska przy wsparciu mentorki oraz CEO o jego przebiegu i efektach będziemy informować w mediach społecznościowych.