Wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa

Sukcesy naszych Uczennic i Uczniów to radość i docenienie. Czujemy wtedy, że artystyczny wysiłek może dawać satysfakcję, rozwija, powstają niezwykłe i wrażliwe prace.

Składamy serdeczne gratulacje Mai Czebotar, naszej Absolwentce, za zdobycie Wyróżnienia w kategorii Malarstwa! w 16 edycji Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. Opiekę artystyczną sprawował nauczyciel rysunku i malarstwa – Filip Kampka.

Zgodnie z regulaminem konkursu, każda szkoła mogła zgłosić do niego 10 propozycji z rysunku i 10 propozycji z malarstwa, wykonanych przez uczniów klas starszych.

Komisja w składzie:

prof. dr hab. Sławomir Brzoska – Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu – przewodniczący komisji;

dr hab. Witold Stelmachniewicz, prof. ASP, dziekan Wydziału Malarstwa ASP im. Jana Matejki w Krakowie;

prof. Maria Targońska – ASP Gdańsk;

prof. Jacek Rykała – ASP Katowice,

dokonała przeglądu nadesłanych prac rysunkowych i malarskich, spośród 578 prac z 30 szkół plastycznych z całej Polski.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej.

Protokół posiedzenia jury