SZKOŁA JEST WSZĘDZIE

W dniach 8-10 kwietnia w Liceum Sztuk Plastycznych odbywały się obrony prac dyplomowych. Uczniowie klas I- IV spędzili ten czas bardzo aktywnie poza szkołą. Oprócz integracji zespołów klasowych (Aktivity Park, wspólne spacery po starówce, Bażantarni oraz nadmorskiej Stegnie, lodów, pizzy), uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach. Byliśmy m.in na wycieczce w Ziołowym Dzbanku- Zagrodzie Edukacyjnej, wystawach w Galerii El. Braliśmy ponadto udział w warsztatach w bibliotece elbląskiej, seansie kinowym „Pokój nauczycielski”, zajęciach na Akademii Nauk Stosowanych – warsztaty z fizyki. Klasy drugie uczestniczyły w emocjonującym zwiedzaniu obozu koncentracyjnego Stutthof.

Odwiedziliśmy także gościnne progi firmy Liralighting, gdzie mieliśmy okazję poznać linię produkcyjną od momentu projektu do gotowego produktu. Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiać z pracującymi tam, w charakterze grafików, projektantów, absolwentkami Liceum Sztuk Plastycznych. Był to dla nas bardzo cenny czas, który pozwolił na chwilę oddechu, odpoczynku ale i nauki, która nie zawsze musi odbywać się w murach szkoły. Dziękujemy naszym nauczycielom za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że starsi koledzy obronili się na same szóstki.