PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU WSTĘPNEGO do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25

Proponujemy Uczennicom i Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej możliwość nauki i pracy u Nas – w szkolnych pracowniach.
Kształcenie artystyczne zaprojektowane przez artystów – doświadczoną kadrę pedagogiczną realizowane jest w oparciu o podstawę programową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Kształcenie to daje rzetelne podstawy do rozwoju wrażliwości plastycznej, wiedzy i umiejętności. Jest dobrym startem na rynku pracy, ale też na studia.
Już dziś można się sprawdzić przystępując do naszego kursu i konsultacji. Miejscem spotkań jest nasza szkoła, z profesjonalnym zapleczem warsztatowym. Uczmy się od najlepszych! W wielości wyborów, zajęć, aktywności warto przyglądać się im z bliska, poznawać, doświadczyć.
Szkoła artystyczna, z doświadczeniem lat pracy na wielu poziomach edukacji, w szkolnych pracowniach, pracy projektowej, plenerowej, konkursowej będąca wizytówką Regionu Północno – Wschodniego to dobry wybór dla każdego, kto z pasją sięga po warsztat plastyczny. Dla każdego, komu się chce.
Zapraszamy Uczennice i Uczniów, Rodziców do nas.

KURS PRZYGOTOWAWCZY 2023/2024

• co to znaczy?

kurs przygotowawczy do nauki w liceum sztuk plastycznych to systematyczna praca warsztatowa pod kierunkiem nauczyciela specjalisty w danej dziedzinie artystycznej.

• na czym polega?

polega on na realizacji zadań zbliżonych do egzaminacyjnych, stacjonarnie w pracowniach szkolnych, systematycznie zgodnie z harmonogramem

• czego się można uczyć?

realizowane zagadnienia dotyczą rysunku, malarstwa, rzeźby oraz wiedzy z historii sztuki.

Kandydaci do szkoły mają możliwość pracy w szkolnych pracowniach, w warunkach i przestrzeniach egzaminacyjnych.

• dlaczego to jest ważne?

daje to możliwość przyzwyczajenia się do miejsca, oswojenia strachu, dobrego warsztatowego przygotowania do egzaminu.

• bonus – korzyści

praca z nauczycielem – praktykiem w naszej szkoły to merytoryczne przygotowanie do nauki w średniej szkole artystycznej, umożliwiające równomierny rozwój edukacyjny od samego początku nauki w klasie I z głównych przedmiotów zawodowych.

• terminy i czas pracy, opłaty

cykl spotkań wg harmonogramu, soboty w godz. 9.00- 12.15, zajęcia płatne

KONSULTACJE w roku szkolnym 2023/2024

Konsultacje to spotkanie i rozmowa z nauczycielem dotycząca przedstawionego zestawu prac plastycznych wykonanych przez kandydata do szkoły.

Kandydat może samodzielnie pracować w domu i otrzymuje od szkoły możliwość tzw. korekty.

Korekta to wskazówki, które pomagają w rozwijaniu warsztatu, umiejętności obserwacji, sposobu pracy, wiedzy i postaw.

• co trzeba zrobić?

zebrać do teczki swoje prace rysunkowe, malarskie, przestrzenne i przywieźć je do szkoły w określonym terminie.

• po co?

aby świadomie doskonalić swój warsztat pracy, uczyć się i rozwijać w dobrym, plastycznym kierunku

• jak często spotykać się na konsultacjach?

kiedy powstają prace i potrzebujemy wskazówek jak pracować efektywnie

• kiedy?

czwartki w godzinach 15-16: Tomasz Misiuk