Wystawa grafiki Pracowni Technik Druku Artystycznego

Zapraszamy na wystawę grafiki Pracowni Technik Druku Artystycznego Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym do Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Prace powstały podczas zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2022-2023, w technikach druku wypukłego – linoryt i płaskiego – serigrafia. 

Głównym bohaterem wystawy jest Galeria EL. Grafiki stały się metaforyczną opowieścią nie tylko o architekturze, ale także o sztuce, która wykluwała się w murach Galerii, o ludziach zaangażowanych w jej tworzenie, wystawach. Czasem wnętrze i sam budynek jest zaledwie pretekstem do eksperymentów formalnych i warsztatowych. Nie zabrakło też wątków związanych w Formami Przestrzennymi, które również wywodzą się z aktywności artystów związanych z Galerią.

Wernisaż 11 stycznia 2024 o godzinie 18:00 w Krużganku Centrum Sztuki Galeria EL