Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym włączyli się w działania promujące czytelnictwo. Mieli świetną okazję, aby zaprezentować swoim koleżankom i kolegom lektury warte przeczytania. Każdy mógł przeczytać fragment swojej ulubionej książki i zachęcić innych do sięgnięcia po nią.

Read More

Gratulacje, Brawo, Nagroda!

Gratulacje dla naszego absolwenta Dawida Konkela za zdobycie nagrody w XXI Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2018.  Na 10128 prac nadesłanych z 45 krajów praca Dawida  wykonana jeszcze w szkole na zajęciach        z grafiki komputerowej została zauważona i nagrodzona.

Serdecznie gratulujemy laureatowi i i życzymy dalszych sukcesów.

 

Uczniowie Liceum Plastycznego pamiętają o historii

Pierwsza klasa Liceum Plastycznego w ramach lekcji historii pochyliła się nad ważnym dla naszego narodu wydarzeniami. Efektem jest gazetka, która została przygotowana z myślą o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej z  jednoczesnym podkreśleniem  17 września 1939 roku, kiedy to Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Rosjanie zaatakowali o 6.00 rano. Wprowadzili do Polski ponad 4 tysiące czołgów, 1800 samolotów i prawie 2 miliony żołnierzy, którym Polacy mogli przeciwstawić jedynie ponad 300 tysięcy żołnierzy.Pomysł wykonania gazetki z wykorzystaniem plakatów propagandowych z tamtego okresu zrodził się  na zajęciach projektowania multimedialnego i historii u pań Romy Jaruszewskiej i Małgorzaty Cytryckiej, w działaniach wspomógł uczeń klasy I Mateusz Choruży.

Rozpoczęcie roku

Rok szkolny 2018/2019 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym oficjalnie rozpoczęty! Zaczęliśmy go z niemałym „historycznym” rozmachem, wspominając rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz szczyptą prawdziwej lekcji fizyki, którą przygotowała dla nas Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz. Wręczyła także nagrody i wyróżnienia, które przyznano naszym uczniom w czasie wakacji.

Read More